Když barva zvyšuje hodnotu


Úterý 13. Únor 2018 08:39

Každý detail, ať už estetický či funkční je zásadní a může výrazně ovlivnit jak vnímáme výsledný produkt.

Úspěšným využitím barevných variant normalizovaných dílu se může pochlubit firma Clifton Food Range® (součást skupiny Nickel-Electro Ltd.) na ohřevných vanách a cirkulátorech.
‘Cliftoni’, jak jsou šéfkuchaři běžně nazývané, se používají ve světově nejuznávanějších kuchyních.


Původ těchto zařízení vězí ve vyspělé technice pro vědecké aplikace, se kterou má firma Nickel-Electro již bohaté zkušenosti a odborné znalosti z produkce.

V roce 2005 začalo být běžné, že někteří pokrokoví kuchaři, ocenění Michelinskou hvězdou, začali k vaření sous-vide (vaření vakuovaných surovin) produkty Clifton Science. Pro sous-vide se dnes používají vodní lázně, ve kteých se pomalu vaří vakuované potraviny za přesné a neměnné teploty.

To byl impuls pro Nickel-Electro začít vyrábět robustnější produktovou řadu pro profesionální kuchyně, se speciálními funkcemi, jako je časovač, ale i boční úchyty. Nová produktová řada má za cíl zajistit nejen přesnost původních vědeckých zařízení, ale snést také pravidelné používání a daleko intenzivnější pracovní zatížení.

Nickel-Elektro následně vybral některé produkty Elesa+Ganter z dostupné produktové řady Elecolors*, pro jejich estetický vzhled, dostupnost barevné škály ve standardní nabídce a samozřejmě pro kvalitu a technické parametry použitých materiálů. Jsou to:

M.843 ruční madla, lesklý technopolymer

PR-PF zapuštěná madla, matný technopolymer

VTR. utahovací kolečka lesklý technopolymer

 

Oranžová barva "Cliftonů" je odlišuje od ostatních výrobců kuchyňské techniky a je tak charakteristickým poznávacím znakem.

Vedle Čiré oranžové obsahuje nová chromatická řada ELECOLORS* i barvy jako Světlá šedá, Pískově žlutá, Pastelová modrá, Plamenná rudá, Tmavě černá.
Živější barvy, než tradiční šedé a zelené, běžně v minulosti používané v průmyslových odvětvích, jsou nyní vítané a běžně vyžadované ve stále větším množství různých odvětví.

ELECOLORS* představují rozsáhlou nabídku normalizovaných technopolymerových produktů, které umožňují dokonalé estetické kombinace na strojích, na kterých jsou instalovány, což zvyšuje vnímání jejich hodnoty a kvality.


Díky našemu závazku nabízet co nejvyšší kvalitativní standardy také z hlediska estetiky jsou i barvy kontrolovány kolorimetrickými spektrodenzometry, aby byla zajištěna maximální stálost a opakovatelnost barev, a to jak během výroby, tak po celou dobu životnosti našich produktů.